Oskarżony po śmierci w gospodarstwie rolnym
Fot. Archiwum

Kara do 5 lat pozbawienia wolności  grozi  45-letniemu Pawłowi F. z Kosiny (powiat łańcucki)  za nieumyślnie spowodowanie śmierci pracownika. W kwietniu ubiegłego roku na terenie jego gospodarstwa zginął   22-letni mężczyzna, który wykonywał prace związane z załadunkiem kukurydzy z elewatora zbożowego na naczepę ciągnika siodłowego. 

Mężczyzna wszedł do wnętrza silosu by usunąć awarię, nie wyłączył jednak urządzenia rozładunkowego, a przy braku asekuracji przez drugą osobę i został wciągnięty do luźno zalegającego w silosie ziarna.  Pokrzywdzony w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala w Rzeszowie, gdzie zmarł.

 Do Sądu Rejonowego w Łańcucie  trafił  akt oskarżenia w tej sprawie. Jak poinformował rzecznik prokuratury Okręgowej w  Rzeszowie Artur Grabowski zlecający prace Paweł F. naraził pracownika  na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Zatrudniony pracował bez przeszkolenia zarówno BHP jak i obsługi silosu.

Ponadto Paweł F. nie zapewnił prawidłowej obsługi załadunku kukurydzy, pozostawiając pracownika samego i bez sprzętu ochronnego.

Paweł F. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj