Koncerty, rajdy, warsztaty, a do tego spotkania z ciekawymi ludźmi i pyszne jedzenie - w Chutorze Gorajcu na Roztoczu rozpoczyna się Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko. Potrwa do niedzieli.

W tym roku hasłem przewodnim są "Dziady". Będzie więc dużo o sztuce opowiadania i kulturze mówienia, nie zabraknie oczywiście historii, bajek i legend opowiadanych przez mistrzów słowa jak i uczestników Festiwalu. Już ruszył Wędrowny Uniwersytet Korbowy "Jestem Dziadem". To propozycja dla osób, które chcą nauczyć się grać na lirze korbowej, finałem będzie wspólny niedzielny koncert. W programie są także rajdy rowerowe, kajaki na Tanwi, otwarcie wystawy i nocne zwiedzanie cerkwi, gra wiejska "Wędrowne Dziady" oraz oczywiście koncerty.

Na gorajeckiej scenie zaprezentują się m.in. Żywiołak, Hańba, Pablopavo i ludziki, Joryj Kłoc i Monika Kowalczyk - koncert artystki będziemy transmitować na naszej antenie w piątek o 19:08. W Gorajcu będziemy przez cały weekend, nasze relacje m.in. w Radiu Biwak w piątek i sobotę. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj