Na Podkarpaciu skrócił się czas oczekiwania na trzy często wykonywane zabiegi okulistyczne i ortopedyczne - informuje rzecznik NFZ w Rzeszowie Rafał Śliż. Jak wyjaśnia jest to efekt m.in. dodatkowych funduszy przekazanych do podkarpackich szpitali oraz zniesienia limitów finansowych na operacje zaćmy.

W przypadku zaćmy najkrócej, bo do dwóch tygodni czeka się na operację w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie, w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli oraz Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu.

Z kolei zabieg wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego można w ciągu miesiąca wykonać w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu oraz w Samodzielnych Publicznych Zespołach Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Sanoku i Leżajsku.     

Najkrótsze terminy w przypadku wszczepienia stawu kolanowego są w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku oraz Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie.

Więcej informacji znajdą państwo pod numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

W przypadku zaćmy czas oczekiwania do miesiąca: Visum Clinic w Rzeszowie, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie, Wojewódzki Szpital w Przemyślu oraz Szpital Specjalistyczny w Mielcu.

Czas oczekiwania do dwóch miesięcy: Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Rzeszowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Gomed" w Lubaczowie, Rzeszowskie Centrum Medyczne w Tarnobrzegu oraz Rzeszowskie Centrum Medyczne w Rzeszowie.

W przypadku endoprotezy stawu biodrowego czas oczekiwania do dwóch miesięcy: Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny oraz Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli.

Czas oczekiwania do sześciu miesięcy: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie.

Endoproteza stawu kolanowego:
Czas oczekiwania do dwóch miesięcy: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli.

Czas oczekiwania do sześciu miesięcy: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj