Majowe powodzie i podtopienia na Podkarpaciu w liczbach
fot. Archiwum

Trwa szacowanie strat po majowych ulewach w regionie. Wojewoda Podkarpacki poinformowała, że w 35 gminach z 16 powiatów zostały podtopione budynki mieszkalne. 99 samorządów gminnych i powiatowych złożyło  protokoły do Urzędu wojewódzkiego, w których wykazały straty na łączną kwotę ponad 380 ml zł w infrastrukturze komunalnej. Trwa ich weryfikacja.

W wyniku powodzi w regionie zostały poszkodowane 1063 rodziny. Wojewoda złożyła wniosek do ministra finansów o wypłatę zasiłków w kwocie 1 miliona 112 tys. zł dla prawie 300 rodzin. Poszkodowani otrzymali także wsparcie w ramach rezerwy celowej z Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda przekazała bezpośrednio 685 tys. zł dla 199 do gospodarstw domowych. 

Na terenie 82 gmin poszkodowanych zostało ponad 4 tys. 700 gospodarstw rolnych, straty w uprawach obejmują powierzchnie blisko 26 tys. hektarów. Największe szkody w tym zakresie wystąpiły w powiatach: dębickim, mieleckim, jarosławskim, kolbuszowskim i tarnobrzeskim. W 71 gminach pracują komisje szacujące straty.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj