100-lecie Aeroklubu Polskiego w Jasionce
fot. materiały prasowe aeroklub-polski.pl

Aeroklub Polski uczci swoje stulecie centralnymi pokazami lotniczymi w podrzeszowskiej Jasionce 31 sierpnia. Jerzy Makula, prezes Aeroklubu poinformował podczas spotkania z dziennikarzami na lotnisku, że wybór Rzeszowa jest nieprzypadkowy. Wskazał na tradycje lotnicze, rolę Politechniki Rzeszowskiej oraz działalność wielu firm Doliny Lotniczej.

Makula zapowiedział udział ponad stu pilotów, także zagranicznych, w tym wielokrotnego mistrza świata w akrobacji Jurgisa Kairysa z Litwy. Jedną z atrakcji ma być wykonany po raz pierwszy na świecie manewr lądowania motoparalotniarza na skrzydle lecącego samolotu. Do tego wyczynu przygotowuje się Wojciech Bógdał z Płocka. Organizatorzy przewidują udział około dwudziestu tysięcy widzów.

Jednym z partnerów imprezy jest Politechnika Rzeszowska, która wspólnie z gminą Trzebownisko udostępnia na pokazy teren swojego lotniska. Mieczysław Górak, szef Ośrodka Kształcenia Lotniczego zapewnił, że studenci Politechniki pomogą w organizacji i podczas wydarzenia będą dbać o bezpieczeństwo widzów.

Dyrekcja rzeszowskiego portu lotniczego potwierdziła, że 31 sierpnia odbędą się w Jasionce wszystkie zaplanowane loty pasażerskie.

Oprócz Politechniki i Portu - partnerami pokazów są marszałek podkarpacki i prezydent Rzeszowa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj