Odeszła Leila Arifulina
Fot. Tadeusz Poźniak / Biznes & Styl

Po ciężkiej chorobie w wieku 57 lat zmarła Leila Arifulina, znana i lubiana rzeszowska tancerka, choreograf, reżyser widowisk baletowych. Absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Bolszoj w Moskwie, a także studiów aktorskich i reżyserskich.

Urodziła się 9 września 1961 roku i wychowała w Moskwie, gdzie skończyła szkołę baletową. Po jej ukończeniu kilka lat tańczyła w zespole Moskoncert. Już jako mężatka z dwójką dzieci, trafiła do Rzeszowa. Tu w 1991 roku założyła swoje studio baletowe cieszące się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych adeptów tańca i baletu. Współpracowała m.in. z Filharmonią Podkarpacką. Podopieczni jej studia baletowego zdobywali wiele nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach.

Reżyser widowisk baletowych takich jak "Dziadek do orzechów", "Piotruś i Wilk", "Kopciuszek", "Królowa śniegu", "Księga dżungli", "Przygody Alicji" we współpracy z Filharmonią Rzeszowską.

Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o jej przedwczesnej śmierci. Zarząd i pracownicy Polskiego Radia Rzeszów składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym Zmarłej!

Oceń ten artykuł
(35 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Sie, 2019
  Spór o teren na Zalesiu w Rzeszowie
  Spór o teren na Zalesiu w Rzeszowie
  Rzeszowscy radni klubu PO sprzeciwiają się pomysłowi zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dotyczącego terenów przy ulicy Lawendowej i...
 • 21 Sie, 2019
  Żołnierze 3.PBOT na zawodach w Estonii
  Żołnierze 3.PBOT na zawodach w Estonii
  W Valgamaa – Estonia odbyły się jedne z najtrudniejszych zawodów taktyczno – zwiadowczych. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentował czteroosobowy zespół żołnierzy...
 • 21 Sie, 2019
  Janusz Onyszkiewicz otrzyma Order od cesarza Japonii
  Janusz Onyszkiewicz otrzyma Order od cesarza Japonii
  Janusz Onyszkiewicz otrzyma jedno z najwyższych japońskich odznaczeń przyznawanych przez Cesarza. To Order Wschodzącego Słońca z Wielką Wstęgą. Ambasada Japonii...

4 komentarzy

 • Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce 03 Lip, 2019

  Niech spoczywa w pokoju

 • Walter 03 Lip, 2019

  Wieczny Odpoczynek Racz Jej Dac Panie.

 • Janek Niemaszek 03 Lip, 2019

  R.I.P. (*)...

 • Margola 03 Lip, 2019

  Boże, trudno w to uwierzyć. Była taka piękna, dobra, pełna życia. Poznałam Ją lata temu. Byłam Nią zafascynowana. Jej osobowością, łagodnością. Miała talent. Laja. Byłaś wspaniałym człowiekiem. Nigdy Cię nie zapomnę. Odpoczywaj Kochana w lepszym świecie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj