Odeszła Leila Arifulina
Fot. Tadeusz Poźniak / Biznes & Styl

Po ciężkiej chorobie w wieku 57 lat zmarła Leila Arifulina, znana i lubiana rzeszowska tancerka, choreograf, reżyser widowisk baletowych. Absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Bolszoj w Moskwie, a także studiów aktorskich i reżyserskich.

Urodziła się 9 września 1961 roku i wychowała w Moskwie, gdzie skończyła szkołę baletową. Po jej ukończeniu kilka lat tańczyła w zespole Moskoncert. Już jako mężatka z dwójką dzieci, trafiła do Rzeszowa. Tu w 1991 roku założyła swoje studio baletowe cieszące się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych adeptów tańca i baletu. Współpracowała m.in. z Filharmonią Podkarpacką. Podopieczni jej studia baletowego zdobywali wiele nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach.

Reżyser widowisk baletowych takich jak "Dziadek do orzechów", "Piotruś i Wilk", "Kopciuszek", "Królowa śniegu", "Księga dżungli", "Przygody Alicji" we współpracy z Filharmonią Rzeszowską.

Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o jej przedwczesnej śmierci. Zarząd i pracownicy Polskiego Radia Rzeszów składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym Zmarłej!

Oceń ten artykuł
(35 głosów)

Artykuły powiązane

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj