Odeszła Leila Arifulina
Fot. Tadeusz Poźniak / Biznes & Styl

Po ciężkiej chorobie w wieku 57 lat zmarła Leila Arifulina, znana i lubiana rzeszowska tancerka, choreograf, reżyser widowisk baletowych. Absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Bolszoj w Moskwie, a także studiów aktorskich i reżyserskich.

Urodziła się 9 września 1961 roku i wychowała w Moskwie, gdzie skończyła szkołę baletową. Po jej ukończeniu kilka lat tańczyła w zespole Moskoncert. Już jako mężatka z dwójką dzieci, trafiła do Rzeszowa. Tu w 1991 roku założyła swoje studio baletowe cieszące się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych adeptów tańca i baletu. Współpracowała m.in. z Filharmonią Podkarpacką. Podopieczni jej studia baletowego zdobywali wiele nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach.

Reżyser widowisk baletowych takich jak "Dziadek do orzechów", "Piotruś i Wilk", "Kopciuszek", "Królowa śniegu", "Księga dżungli", "Przygody Alicji" we współpracy z Filharmonią Rzeszowską.

Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o jej przedwczesnej śmierci. Zarząd i pracownicy Polskiego Radia Rzeszów składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym Zmarłej!

Oceń ten artykuł
(35 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Lip, 2019
  Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki
  Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki
  Niemal 90 policjantów poszukiwało tej nocy zaginionej 13-latki z Rzeszowa. Po południu dziewczynka wyszła z domu, miała wrócić około godz....
 • 16 Lip, 2019
  Gen. Rogoz o wakacyjnym ruchu na granicy wschodniej
  Gen. Rogoz o wakacyjnym ruchu na granicy wschodniej
  Około 13 milionów podróżnych rocznie a na dobę od 30 do 40 tys, odprawianych jest na czterech podkarpackich przejściach granicznych...
 • 16 Lip, 2019
  Potrącenie rowerzysty w Rzeszowie
  Potrącenie rowerzysty w Rzeszowie
  Do szpitala trafił 15-letni rowerzysta potrącony wieczorem w Rzeszowie na skrzyżowaniu ulic Kopisto i Podwisłocze. Sprawcą wypadku był mężczyzna  kierujący...

4 komentarzy

 • Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce 03 Lip, 2019

  Niech spoczywa w pokoju

 • Walter 03 Lip, 2019

  Wieczny Odpoczynek Racz Jej Dac Panie.

 • Janek Niemaszek 03 Lip, 2019

  R.I.P. (*)...

 • Margola 03 Lip, 2019

  Boże, trudno w to uwierzyć. Była taka piękna, dobra, pełna życia. Poznałam Ją lata temu. Byłam Nią zafascynowana. Jej osobowością, łagodnością. Miała talent. Laja. Byłaś wspaniałym człowiekiem. Nigdy Cię nie zapomnę. Odpoczywaj Kochana w lepszym świecie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj