“Moniuszko i jego czasy - Zrozumieć Niepodległą" to hasło rozpoczynającego się dziś w Stalowej Woli Rozwadowie 39. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego.

W rozwadowskim Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów o godz. 19:00 wystąpią solistki Filharmonii i Opery w Mińsku: Tamara Remez - sopran i Sviatlena Niemahaj - organy. W programie utwory Stanisława Moniuszki po polsku, łacinie i białorusku.

Autorski projekt dyrektora Festiwalu Roberta Grudnia “Moniuszko i jego czasy", podobnie jak twórczość wielkiego polskiego kompozytora łączy patriotyzm ze sztuką. W cyklu wtorkowych koncertów i spektakli słowno–muzycznych do 10 września odbędą m. in. koncertowe wykonania mszy i oper Stanisława Moniuszki, pieśni, ale także "Dziady" Adama Mickiewicza.

Wystąpią m.in. Jerzy Trela, Wojciech Trela, Jerzy Zelnik, Chór Jubileuszowy Miasta Stalowa Wola, Konstanty Andrzej Kulka, Georgij Agratina, Robert Grudzień, Dominik Sutowicz oraz soliści oper i teatrów muzycznych z Łodzi, Lublina, Wrocławia i Warszawy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 02 Lip, 2019

    Dzięki dla Dyrektora Roberta Grudnia za przedstawienie na antenie PR Rzeszów programu tegorocznego XXXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Stalowej Woli- Rozwadowie w przyklasztornym Kościele Braci Mniejszych Kapucynów. Program Festiwalu jak co roku bogaty artystycznie i obsadowo z wysokim poziomem, nawiązujący do dzieł Stanisława Moniuszki i twórczości innych z jego czasów z okazji przypadającego roku moniuszkowskiego. Podziękowania przy tym dla władz Stalowej Woli reprezentowanych przez Radę Miasta i Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Wielka to będzie uczta dla mieszkańców miasta i regionu w miesiącach wakacyjnych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj