"Latający Teatr Kantorowi" w Wielopolu Skrzyńskim
Fot. Iwona Piętak

W Wielopolu Skrzyńskim, miejscu urodzenia genialnego twórcy teatralnego Tadeusza Kantora, rozpoczyna się dzisiaj projekt artystyczny o nazwie "Latający Teatr Kantorowi". To inicjatywa mająca na celu integrację środowiska artystycznego związanego z teatrem offowym, młodzieżowym i pozainstytucjonalnym w Polsce, wokół postaci znakomitego reżysera, jego sztuki i wokół Wielopola Skrzyńskiego jako źródła inspiracji twórczej.

Głównym celem projektu jest przygotowanie i publiczny pokaz spektaklu inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora oraz przeprowadzenie warsztatów artystycznych dla mieszkańców Wielopola. Dzisiaj startują warsztaty teatralne pod kierunkiem prof. Leszka Mądzika, polskiego scenografa i reżysera teatralnego. Udział w nich wezmą artyści związani z pozainstytucjonalnym ruchem teatralnym w Polsce. Z kolei mieszkańcy Wielopola zostali zaproszeni do udziału w warsztatach scenograficznych.

Projekt artystyczny "Latający Teatr Kantorowi" potrwa do najbliższej soboty. W programie również projekcje filmów, wystawy i spotkania z artystami.

Pomysłodawczynią i koordynatorem przedsięwzięcia jest reżyser i aktorka Monika Adamiec.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj