Pamięci gen. Władysława Sikorskiego poświęcony będzie  XVII Zlot Szlakiem Rodowodu Gen. Sikorskiego i VII Rajd Rowerowy, który odbędzie się jutro (w niedzielę) w Hyżnem w pow.rzeszowskim.

W przyszłym tygodniu (4 lipca) mija 76 rocznicę śmierci Generała. Premier i naczelny wódz był związany z Hyżnem, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W Gimnazjum w Hyżnem mieści się Izba Pamięci gen. Sikorskiego.

Celem wydarzenia jest przybliżenie sylwetki tego wybitnego Polaka, poznanie malowniczych terenów Doliny Strugu oraz promowanie jazdy na rowerze. Rajd adresowany jest do stowarzyszeń cyklistów jak i rowerzystów amatorów. Odbędą się dwa wyścigi rowerowe na dystansie 16 km w trzech kategoriach do 16 lat i powyżej 16 lat, oraz mundurowi.  

Zlot zainauguruje Msza Święta w kościele parafialnym w Hyżnem o godz. 10.30. Po niej nastąpi przemarsz pod tablicę upamiętniająca gen. Sikorskiego, gdzie złożone zostaną kwiaty, przewidziano również  wystąpienia zaproszonych gości. O 15.00 rozpocznie się część sportowa Zlotu czyli VII Rajd Szlakiem gen. Wł. Sikorskiego. Na zakończenie rajdu przewidziano biesiadę chłopską z kulturą w tle pod hasłem: „Hyżneńskie wesele”. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj