Burmistrz Nowej Dęby bez absolutorium
Fot. Wanda Piasek

Przy poparciu 5 radnych, 8 wstrzymujących się od głosu i 2 nieobecnych na sesji, burmistrz Nowej Dęby nie uzyskał absolutorium. Rada Miasta i Gminy nie udzieliła też burmistrzowi wotum zaufania.

Podczas długiej polemiki odpierający zarzuty swoich oponentów Wiesław Ordon powiedział wprost, że jest to decyzja polityczna a nie merytoryczna. Burmistrz Ordon zwracał też uwagę na układ sił w radzie, w której zasiada większość jego przeciwników, a wszelkie próby przebicia się ze swoimi argumentami nazwał "głosem wołającego na puszczy".

Pełniący od 12 lat urząd burmistrza Wiesław Ordon wyliczał m.in. rozbudowę szeroko pojętej infrastruktury w gminie, poprawę jakości życia mieszkańców oraz stwarzanie dobrych warunków dla inwestorów.

Tymczasem radny Paweł Grzęda krytykował burmistrza przede wszystkim za zaniechania inwestycyjne na terenie miasta poprzez skupienie się na sołectwach w gminie. Wytykał też Ordonowi wpadki z poprzednich kadencji przy pracach budowlanych na plantach i w otoczeniu zalewu.

W imieniu opozycyjnej grupy radnych Paweł Grzęda deklaruje współpracę z burmistrzem, ale stawia warunki personalne. Domaga się zmian na stanowiskach kierowniczych w jednostkach podległych burmistrzowi.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 03 Kwi, 2020
  Premiera online "Musicalu w Meloniku" z 2011 roku
  Premiera online "Musicalu w Meloniku" z 2011 roku
  Rzeszowski Dom Kultury kontynuując akcję „#ZostańWDomu z kulturą” przygotował specjalną archiwalną premierę online, w postaci nigdy wcześniej niepublikowanego musicalu „Różowy...
 • 03 Kwi, 2020
  Ruszył próbny Narodowy Spis Ludności
  Ruszył próbny Narodowy Spis Ludności
  W 16 polskich miejscowościach rozpoczął się próbny spis ludności. Na Podkarpaciu, odbywa się w gminie Radymno w powiecie jarosławskim. Ze...
 • 03 Kwi, 2020
  Artur Rozmus o rządowej tarczy antykryzysowej
  Artur Rozmus o rządowej tarczy antykryzysowej
  To dobry gest, ale niewystarczający - tak pracodawcy oceniają pakiet pomocowy dla firm i gospodarki przygotowany przez rząd. Prezes Podkarpackiego...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj