Pieniądze czekają na pomysły przedsiębiorców
Fot. S. Taranda

Przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyjechali do Inkubatora Technologicznego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS w Jasionce koło Rzeszowa na spotkanie "NCBR dla Firm". Zaprezentowano podkarpackim przedsiębiorcom możliwości zdobycia dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów.

- W Rzeszowie jesteśmy już po raz trzeci. Zainteresowanie podkarpackich przedsiębiorców jest naprawdę sporo. Najbardziej są oni zainteresowani konkursem "Szybka ścieżka". To nasz flagowy konkurs, który jest otwarty dla form różnych branż. W konkursie mogą brać udział zarówno start-upy, małe firmy, ale też średnie i duże przedsiębiorstwa - mówi Monika Ciślak z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przedsiębiorcy z podkarpackiego chętnie korzystają z dofinansowania z NCBR. Tylko w latach 2016-2018 z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, o którym mowa na spotkaniach, projekty z województwa otrzymały dofinansowanie rzędu ponad 220 milionów złotych. Cały budżet tegorocznej edycji Programu Szybka Ścieżka prowadzonego przez NCBR to aż 2,25 miliarda złotych!

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj