W Przeworsku zadbali o... owady i ptaki
fot. M.Iwanicka

Wykonanie domku dla owadów pożytecznych lub karmnika to pomysł Urzędu Miasta w Przeworsku na wzrost zainteresowań proekologicznych wśród dzieci i ich rodzin.

Przygotowując prace na konkurs pod hasłem "Pomagam przyrodzie" uczestnicy musieli bliżej poznać życie owadów i ptaków oraz ich znaczenie dla środowiska. Przygotowanie domków dla owadów pożytecznych oraz ptaków ma na celu zwabienie tych zwierząt do miast i przydomowych ogródków.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 54 prace, żadna się nie powtórzyła. Przygotowano więcej domków dla owadów niż karmników. Prace laureatów zostaną rozwieszone na drzewach w pobliżu szkół i przedszkoli. Część z nich trafi do izby przyrodniczej. pozostali uczestnicy konkursu mogli zabrać swoje prace do domów i rozwiesić w swoich ogrodach.

Współorganizatorem konkursu "Pomaga przyrodzie" był partner słowacki Regionalna Agencja Rozwoju w Svidniku. Był on organizowany w ramach mikroprojektu pn. "Ochrona i rozwój walorów przyrodniczo-krajobrazowych pogranicza".

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj