Mł. asp. Jerzy Ossoliński: Na Podkarpaciu spadła liczba zatruć dopalaczami
Fot. Marcin Kalita

Od stycznia do kwietnia tego roku na Podkarpaciu stwierdzono ponad 430 przestępstw związanych z narkotykami, z czego 30 popełniły osoby nieletnie - takie dane podaje podkarpacka policja przy okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii.

Młodszy aspirant Jerzy Ossoliński z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie powiedział na naszej antenie, że rocznie w naszym regionie funkcjonariusze ujawniają kilkanaście osób nieletnich pod wpływem środków psychoaktywnych. Zaznaczył, że nie wszystkie przypadki są zgłaszane przez rodziców czy opiekunów. Według policji - na Podkarpaciu spadła liczba zatruć dopalaczami i jest jedną z najniższych w kraju.

Ossoliński dodał, że w naszym regionie nie ma już żadnego stacjonarnego sklepu z dopalaczami. Zaapelował do rodziców i opiekunów, by zwracali szczególną uwagę na zmiany w zachowaniu dziecka - mogą one wynikać z używania środków psychoaktywnych. Takie przypadki warto zgłosić do specjalistycznych poradni. "Ważna jest szczera, otwarta rozmowa z dzieckiem" - podkreślił Jerzy Ossoliński.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj