Zdzisław Gawlik o wynikach najnowszego sondażu
fot. mm

Wynik najnowszego sondażu pokazuje jak ważna jest koalicja zwłaszcza dla ugrupowań, które znalazły się pod progiem wyborczym - ocenia szef podkarpackiej Platformy Obywatelskiej Zdzisław Gawlik.

Gość Polskiego Radia Rzeszów odniósł się w ten sposób do badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Wskazuje ono, że do Sejmu weszłyby tylko trzy partie: PiS z wynikiem 47,9 proc. głosów, PO - 22,7 proc. oraz Wiosna Roberta Biedronia - 7,3 proc.

"Przy liczeniu głosów metodą D'Hondta ugrupowania znajdujące się pod progiem wyborczym tak naprawdę pracują na lidera, więc być może da to komuś do myślenia" dodał na naszej antenie Zdzisław Gawlik.

Polityk odniósł się też do wyniku Koalicji Europejskiej osiągniętego w wyborach do Europarlamentu. Uznał go za zadowalający, choć zmuszający do dalszej pracy. Na Podkarpaciu Koalicja Europejska zdobyła jeden mandat. Uzyskała go startująca z 10. miejsca na liście Elżbieta Łukacijewska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 24 Cze, 2019

    Ten Pan i jego ugrupowanie miało już swój czas i rządy gardzące Polską i Polakami, bo są na to dowody na taśmach z nagraniami. A ponadto pytanie, czy ten Pan płaci abonament RTV?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj