Europejski Stadion Kultury spełnił swoje założenia
fot. archwium

Wczoraj w nocy zakończyła się 9. edycja Wschodu Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu był Koncert Główny, w którym uczestniczyło ponad 18 tysięcy osób. W sumie do stolicy województwa podkarpackiego przyjechało ponad 200 artystów, z 10 krajów, którzy wzięli udział w 40 wydarzeniach. – Festiwal spełnił swoje założenia – był oparty na współpracy pomiędzy artystami, instytucjami i ludźmi którzy uczestniczyli w wydarzeniach, powiedział na naszej antenie Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

W przyszłym roku, 10 jubileuszowa edycja festiwalu. Według zapewnień prof. Rafała Wiśniewskiego – dyrektora Narodowego Centrum Kultury, czeka nas wyjątkowa edycja Wschodu Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Uczestnik 24 Cze, 2019

    Faktycznie sukces programowy co najmniej na miarę koncertu Metallicy na Narodowym. O.S.T.R. na Juwenaliach i na Stadionie Kultury w odstępie miesiąca !? Oryginalność repertuarowa na poziomie stwierdzenia: Polacy nic się nie stałooooooo. Gratuluję dobrego samopoczucia bo budowanie propagandy sukcesu na bazie smartfonowych gwiazd to rzeczywiście wielki powód do świętowania. Festiwal nie wypracował żadnej wyrazistej formuły i wciąż powiela gminne patenty nie próbując się nawet zbliżyć do świata. Wciąż schlebia małolatom którym muzyka potrzebna jest do popicia (vide pijane Juwenalia) . Oczywiście współczesny miernik sukcesu czyli frekwencja była na poziomie wzorcowym, bo przecież stado nigdy się nie myli. Aż się boję usłyszeć co Estrada Rzeszowska zaproponuje na X lecie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj