Ponad 1 mld 880 mln złotych na 500+ dla Podkarpacia
fot. O.Hałabud

Około 1 mld 883 milionów złotych uwzględniając zmiany od 1 lipca trafi w tym roku na Podkarpacie w ramach programu 500+. Świadczenie przeznaczone jest także na pierwsze dziecko niezależnie od dochodów rodziny.

W naszym regionie z takiej pomocy skorzysta około 396 tysięcy dzieci i jest to o 22 tysiące dzieci więcej niż dotychczas.

Przebywający w Rzeszowie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz zachęcał do składania wniosków już od pierwszego lipca. Minister zapełnił, że rząd przygotowany jest do wprowadzenia nowego świadczenia i nie zabraknie środków pieniężnych na jego realizację.

Od pierwszego lipca będą przyjmowane wnioski złożone drogą elektroniczną, natomiast wniosek w wersji papierowej można będzie składać od początku sierpnia. Pieniądze z programu otrzymają wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Od momentu wprowadzenia programu 500+ na Podkarpaciu o 8% zmniejszyła się liczba dożywianych dzieci w szkołach i o 13% - rodzin pobierających różnego rodzaju zasiłki z Ośrodków Pomocy Społecznej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Konam_ze_śmiechu 20 Cze, 2019

    Ta koncepcja ma sens tylko wtedy gdy będzie trwać przynajmniej dekadę. Po jaką cholerę oceniać działanie 500+ teraz, kiedy się dopiero zaczęło? Poza tym to dystrybucja środków, trafiają do obywateli, odebrane najprawdziwszej mafii: biznesmenom utrzymującym szemrane kontakty z politykami.

  • Kuff 20 Cze, 2019

    Kwestia ciągłego trwania programu 500+ i polityki socjalnej jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj