Bezpłatna kolonoskopia w znieczuleniu w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Badanie pozwala na wykrycie raka jelita grubego, który może przebiegać bezobjawowo. Ze statystyk wynika, że jest to drugi pod względem śmiertelności nowotwór złośliwy w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ok. 18 tysięcy nowych przypadków.

Rak jelita zwykle rozwija się ze zmian łagodnych, tzw. polipów, wcześniej wykryte zmiany są niegroźne i łatwo je usunąć, zwykle podczas tego samego badania. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, być może pacjentów przekona informacja, że badanie można wykonać w znieczuleniu ogólnym, które także jest bezpłatne.

Z badania mogą skorzystać osoby z grup ryzyka, czyli między 50 a 65 rokiem życia, osoby między 40 a 49 rokiem życia, jeśli w ich rodzinie występowały nowotwory jelita grubego oraz osoby między 25 a 49 rokiem życia z rodzin z zespołem Lyncha. Wcześniej należy się zarejestrować telefonicznie, numer znajdą państwo na stronie szpitala Pro Familia oraz na naszej stronie internetowej.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 662 318 547.

Badania realizowane są w ramach projektu „Nowoczesna Endoskopia - Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców Województwa Podkarpackiego” realizowanego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj