M. Rauch o kończącym się roku szkolnym
fot. mm

To był rok pełen wyzwań, z którymi władze oświatowe i dyrekcje szkół sobie poradziły - tak kończący się rok szkolny podsumowała na naszej antenie podkarpacki kurator oświaty.

Małgorzata Rauch powiedziała, że jednym z największych wyzwań była kumulacja zdarzeń: kwietniowego strajku nauczycieli i rozpoczynających się wówczas egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalnych.

"Dzięki skutecznym działaniom pracowników kuratorium, dyrektorów i wielu nauczycieli, udało się przeprowadzić te ważne sprawdziany" - podkreśliła Małgorzata Rauch.

Zapewniła też, że nieuzasadnione są obawy o miejsca w szkołach średnich dla absolwentów podstawówek i gimnazjów. "Zostało stworzonych więcej miejsc dla podwójnego rocznika kandydatów" - podkreśliła kurator oświaty.

Koniec roku szkolnego to początek wakacji, ze wstępnych danych Kuratorium wynika, że ze zorganizowanych form wypoczynku skorzysta w ponad 20. tysięcy podkarpackich uczniów.

Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się w LO w Sędziszowie Małopolskim.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 20 Lis, 2019
  Pociągiem do Pragi?
  Pociągiem do Pragi?
  Czeski przewoźnik  Leo Express może uruchomić połączenie kolejowe między Pragą a Medyką  na granicy polsko-ukraińskiej. Pozytywną decyzję w tej sprawie...
 • 20 Lis, 2019
  Nowe pieniądze na Via Carpatia
  Nowe pieniądze na Via Carpatia
  Będą unijne  pieniądze na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 . Via Carpatia dostanie prawie 470 milionów złotych  w wyniku...
 • 20 Lis, 2019
  Dziecięce obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
  Dziecięce obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
  Około trzech tysięcy dzieci z ponad dwudziestu przedszkoli i kilku szkół Rzeszowa wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka....

1 komentarz

 • Walter 18 Cze, 2019

  Super

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj