Połamane drzewa i korek na autostradzie - skutki burz nad Podkarpaciem
Zrzut ekranu z filmu poniżej. AK

Są pierwsze skutki gwałtownych burz na Podkarpaciu. Jak informuje dyżurny operacyjny Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody Krzysztof Trala strażacy interweniowali dotąd 11 razy. W większości interwencje dotyczyły połamanych drzew i podtopionych piwnic - głównie w powiatach tarnobrzeskim i stalowowlskim.

Ulewa dała się we znaki także kierowcom, którzy zatrzymywali się przy najbliższym schronieniu. Tak było m.in. na autostradzie A4 blisko zjazdu Rzeszów Zachód, gdzie część z podróżnych zatrzymała się pod wiaduktem, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych pojazdów. Przypominamy, zatrzymywanie się na autostradzie jest zabronione. 

Sytuacja na A4 blisko zjazdu Rzeszów Zachód

Tymczasem w naszym regionie, szczególnie w zlewniach Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły obowiązuje ostrzeżenie w związku z prognozowanymi burzami z intensywnym opadem deszczu. Możliwe są gwałtowne wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Lokalnie mogą wystąpić krótkotrwałe przekroczenia stanów ostrzegawczych. Tak może być do 1 w nocy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj