Wozy bojowe i nalot z powietrza - Militariada w Nowej Dębie
fot. W.Piasek

Ogromną popularnością cieszy się tegoroczna, jedenasta już, edycja Militariady w Nowej Dębie, do której zjeżdżają tłumy mieszkańców z całego regionu.

Oprócz stoisk ze sprzętem, amunicją i akcesoriami wojskowymi można m.in. popróbować swoich sił na strzelnicy i zwiedzić wnętrza wozów pancernych. Impreza nawiązuje do tradycji militarnych Nowej Dęby gdzie od 1928 roku funkcjonuje doświadczalny poligon wojskowy, a miejscowe Zakłady Metalowe DEZAMET z wytwórnią amunicji obchodzą w tym roku swoje 80-lecie. Integralną częścią Militariady są pokazy bojowe i strzeleckie.

Głównym punktem dzisiejszego programu jest wielkie widowisko plenerowe przygotowane przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej z Przemyśla. Zaprezentuje ono bitwę pod nazwą "Bijcie na mnie, naszych już tu nie ma! Głusiec 1944". Takie słowa wypowiedział w ostatnim komunikacie radiowym szeregowy Michał Okurzały, kierując ostrzał na swoją pozycję.

Widowisko z udziałem unikatowych wozów bojowych, ciężkiej amunicji, nalotu z powietrza oraz efektownej pirotechniki rozpocznie się o godzinie 17:00.

Imprezie towarzyszą liczne konkursy, zabawy i pokazy artystyczne, a gwiazdą dzisiejszego wieczoru będzie zespół KOMBI.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj