W Rzeszowie świętują Światowy Dzień Krwiodawcy
fot. M.Iwanicka

Trwa rzeszowski piknik organizowany w ramach „Trasy Czerwonej Nitki” na Rynku. To okazja do uczczenia Światowego Dnia Krwiodawcy, który jest obchodzony 14 czerwca oraz do promocji honorowego krwiodawstwa.

W ramach akcji w dwóch krwiobusach można oddać krew. Mogą to zrobić wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Zainteresowanie akcją jest bardzo duże. Dzięki kampanii "Twoja krew, moje życie" do Rzeszowa przyjechali także krwiodawcy z innych części Polski m.in. z Wałbrzycha, Katowic i Szczecina. Masowo oddają krew żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas pikniku zostały wręczone odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Obecny w Rzeszowie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, podkreślił, że akcja jest momentem na podziękowaniem dawcom krwi, których w Polsce jest 600 tysięcy.

Piknik potrwa do wieczora. Przygotowano warsztaty plastyczne dla dzieci, zawody sportowe. Główną atrakcją wydarzenia będą koncerty zespołów: Lao Che i Baranowskiego.

Trasę Czerwonej Nitki przygotowało po raz czwarty Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi i 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj