W Rzeszowie świętują Światowy Dzień Krwiodawcy
fot. M.Iwanicka

Trwa rzeszowski piknik organizowany w ramach „Trasy Czerwonej Nitki” na Rynku. To okazja do uczczenia Światowego Dnia Krwiodawcy, który jest obchodzony 14 czerwca oraz do promocji honorowego krwiodawstwa.

W ramach akcji w dwóch krwiobusach można oddać krew. Mogą to zrobić wszystkie zdrowe osoby pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Zainteresowanie akcją jest bardzo duże. Dzięki kampanii "Twoja krew, moje życie" do Rzeszowa przyjechali także krwiodawcy z innych części Polski m.in. z Wałbrzycha, Katowic i Szczecina. Masowo oddają krew żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas pikniku zostały wręczone odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Obecny w Rzeszowie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, podkreślił, że akcja jest momentem na podziękowaniem dawcom krwi, których w Polsce jest 600 tysięcy.

Piknik potrwa do wieczora. Przygotowano warsztaty plastyczne dla dzieci, zawody sportowe. Główną atrakcją wydarzenia będą koncerty zespołów: Lao Che i Baranowskiego.

Trasę Czerwonej Nitki przygotowało po raz czwarty Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi i 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 20 Sty, 2020
  Braun wierzy w wygraną Bosaka
  Braun wierzy w wygraną Bosaka
  Poseł Konfederacji z Podkarpacia Grzegorz Braun przegrał wewnętrzne wybory w partii, która jako swego kandydata w wyborach prezydenckich wybrała Krzysztofa...
 • 20 Sty, 2020
  Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę
  Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę
  50 policjantów, oraz zespół ratowników ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, poszukiwało zaginionego 75-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna w...
 • 20 Sty, 2020
  Rzeszowski ZTM uruchomił nową linię numer "7"
  Rzeszowski ZTM uruchomił nową linię numer "7"
  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomił nową linię autobusową. "7" jeździ na trasie od dworca lokalnego, dalej ulicami: Piłsudskiego, Cieplińskiego,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj