Rafał Śliż: Czekają nas zmiany w leczeniu sanatoryjnym
Fot. Marcin Kalita

Duże zmiany czekają pacjentów chcących skorzystać z leczenia sanatoryjnego. Ponownie o pobyt w sanatorium będzie można ubiegać się dopiero po roku od ostatniego pobytu, skierowanie będzie miało 30-dniowy termin ważności, przestanie obowiązywać 18-miesięczny termin weryfikacji skierowań, rentgen płuc stanie się możliwością a nie jak dotychczas wymogiem mówi Rafał Śliż rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ. Zmiany podyktowane są skróceniem kolejek na leczenie uzdrowiskowe. Obecnie na pobyt w sanatorium czeka się około póltora roku.

Nasz gość odniósł się także do informacji o rozbiciu na Podkarpaciu grupy wyłudzającej z NFZ refundacje na leki. To rzadkie przypadki, częściej zdarzają się błędy w udzielaniu różnych świadczeń, w wielu przypadkach są one skutkiem ludzkich pomyłek. Na Podkarpaciu rocznie jest kilka takich spraw i nie wszystkie kończą się skazaniami.

Rzecznik NFZ przypomniał, że od przyszłego roku będą obowiązywały tylko e-recepty. Coraz więcej lekarzy już przechodzi na tę formę wypisywania recept.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj