Kurtyny wodne sposobem na upały w mieście
kurtyna wodna na rzeszowskich bulwarach Fot. A. Kutrzeba

W związku z panującymi upałami w kilku miastach regionu pojawiły się kurtyny wodne. W Rzeszowie od kilku dni funkcjonuje na Rynku.

W Jaśle można się schłodzić w trzech punktach miasta - na płycie rynku, w Ogródku Jordanowskim oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Kwiatowej.

W Mielcu w centrum miasta na placu Armii Krajowej czynne są dwie kurtyny, ponadto działają na przyszkolnym placu Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Ducha Św. na Osiedlu Lotników oraz obok placu zabaw i Pływalni Smoczka.

Również w Łańcucie na czas upałów zamontowano zraszacze, które chłodzą mieszkańców i turystów na Rynku Miasta, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz w pobliżu Miejskiego Domu Kultury na osiedlu Podzwierzyniec.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca od kilku dni, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy i chłodzić się.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj