Kurtyny wodne sposobem na upały w mieście
kurtyna wodna na rzeszowskich bulwarach Fot. A. Kutrzeba

W związku z panującymi upałami w kilku miastach regionu pojawiły się kurtyny wodne. W Rzeszowie od kilku dni funkcjonuje na Rynku.

W Jaśle można się schłodzić w trzech punktach miasta - na płycie rynku, w Ogródku Jordanowskim oraz na terenie rekreacyjnym przy ul. Kwiatowej.

W Mielcu w centrum miasta na placu Armii Krajowej czynne są dwie kurtyny, ponadto działają na przyszkolnym placu Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Ducha Św. na Osiedlu Lotników oraz obok placu zabaw i Pływalni Smoczka.

Również w Łańcucie na czas upałów zamontowano zraszacze, które chłodzą mieszkańców i turystów na Rynku Miasta, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz w pobliżu Miejskiego Domu Kultury na osiedlu Podzwierzyniec.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca od kilku dni, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy i chłodzić się.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 19 Sie, 2019
  Pobiegnij i pomóż Iwonie
  Pobiegnij i pomóż Iwonie
  Można się zgłaszać do udziału w tegorocznej edycji do Rzeszów Business Run 2019. To sztafeta charytatywna, której uczestnicy, a także...
 • 17 Sie, 2019
  Na rowerach do Gdańska w 25 godzin
  Na rowerach do Gdańska w 25 godzin
  Dla dzieci chorych na raka pokonali na rowerze dystans z Rzeszowa do Gdańska. To kolejna odsłona akcji "Zajedź raka", w...
 • 17 Sie, 2019
  Dziecko porzucone w "Oknie Życia"
  Dziecko porzucone w "Oknie Życia"
  W  "Oknie Życia",  prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Sercanek w Rzeszowie,  ktoś zostawił dziecko. Siostra Dominika  dźwięk dzwonka sygnalizującego, że ktoś...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj