Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało właścicielkę sieci szkół licealnych i policealnych. Według Biura, sprawa dotyczy wyłudzenia co najmniej 75 tysięcy złotych z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Sieć szkół działała na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. 


Jak powiedział Temistokles Brodowski z CBA, w trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego zebrano materiał wskazujący na przedkładanie do organów samorządowych, będących dysponentami środków MEN, dokumentacji poświadczającej nieprawdę w zakresie zarówno liczby, jak również indywidualnego uczestnictwa osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć.


Prokuratura Okręgowa w Przemyślu postawiła zatrzymanej zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy i dlatego CBA prosi o kontakt osoby, posiadające wiedzę o zakresie wytwarzania nielegalnej dokumentacji a zwłaszcza składania podpisów, potwierdzających ich udział w zajęciach. W tym celu udostępniono całodobowy numer 800 808 808.

Centralne Biuro Antykorupcyjne podkreśla, że postawa osób, o których mowa, może mieć wpływ na późniejszą ocenę zdarzeń z ich udziałem. "W prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami" - informuje CBA. 

/IAR/

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj