Stanisław Ożóg o rezygnacji ze startu w wyborach
Fot. jj

O rezygnacji z eurowyborów zdecydowały sprawy osobiste - wyjaśnił na naszej antenie Stanisław Ożóg z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł w ostatnich pięciu latach reprezentował Podkarpacie w Parlamencie Europejskim we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Nie ubiegał się o reelekcję podczas majowych wyborów.

Stanisław Ożóg powiedział na naszej antenie, że przed kampanią przedstawił władzom PiS decyzję o tym, że ponownie nie będzie startował do europarlamentu. Umotywował ją względami osobistymi, rodzinnymi i zdrowotnymi. Dodał, że "w świetle prawa jest emerytem". Z podobnych powodów polityk odrzucał propozycje innych ugrupowań.

Ożóg pogratulował wysokich wyników kandydatom PiS na Podkarpaciu, ale - jak stwierdził - "zdecydowana wygrana tej partii w regionie nie była zaskoczeniem". Przypomniał, że Tomasz Poręba uzyskał najlepszy wynik w kraju, jeśli chodzi o poparcie w okręgu w stosunku do liczby głosujących - to ponad 36 procent.

W ostatnich pięciu latach Stanisław Ożóg pracował w komisjach: budżetowej oraz gospodarczej i monetarnej Parlamentu Europejskiego. Jako jedyny Polak działał też w komisji specjalnej badającej m.in. kwestie nieprawidłowości podatku VAT oraz wydatkowanie funduszy unijnych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Marcin 16 Cze, 2019

    Zrobił miejsce dla synka który zaczyna karierę polityczną.

  • Zbych 15 Cze, 2019

    Jest to polityk godny szacunku. Jego przeszłość samorządowa i parlamentarna budzi podziw i uznanie. Niezwykle kompetentny i pracowity. Intrgująca jest jego decyzja o wycofaniu się z polityki. Wiadomo wszystkim o jego uczciwości, czyżby nie godził się już z tym co wyprawia Ortyl i Poręba.?

  • Zbycho 14 Cze, 2019

    Szacun, Panie Staszku szacun. Jednym słowem klasa. pozdrawiam i życzę zdrówka

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj