W Jasionce trwa ostatni dzień Forum Miast i Regionów
Fot. https://podkarpackie.pl

Dziś drugi, ostatni dzień Forum Miast i Regionów w podrzeszowskiej Jasionce. To spotkanie kilkudziesięciu delegacji i wystawców z Serbii, Albanii, Macedonii Północnej, Kosowa i Czarnogóry.

Marszałek podkarpacki Władysław Ortyl powiedział, że dyskusje służą między innymi wymianie doświadczeń związanych z funduszami unijnymi. Jego zdaniem - chodzi o przedstawienie możliwości korzystania z funduszy tym krajom, które starają się o członkostwo w Unii Europejskiej.

Maciej Popowski z Komisji Europejskiej zaznaczył, że kraje Zachodnich Bałkanów są na różnych etapach negocjacji z Unią. W jego opinii najbliżej akcesji jest Serbia i Czarnogóra. Popowski przypomniał, że Komisja ostatnio zarekomendowała krajom unijnym rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Albanią i Macedonią Północną. Natomiast Bośnia i Hercegowina spotkała się z krytyczną oceną Komisji z uwagi na kwestie prawne i ustrojowe.

Organizatorem Forum Miast i Regionów jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Za miesiąc w Poznaniu odbędzie się szczyt z udziałem delegacji państw bałkańskich aspirujących do Unii.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj