Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa mieszkańca Leżajska
Fot. Archiwum

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 52-letniego mieszkańca Leżajska we wrześniu ubiegłego roku. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie o ten czyn oskarżyła 24-letniego Kamila W.

Podczas libacji alkoholowej w mieszkaniu przy ulicy Staszica w Leżajsku mieszkaniec powiatu leżajskiego miał zadać poszkodowanemu kilkadziesiąt uderzeń nożem. Mężczyzna wykrwawił się i zmarł. Jego ciało Kamil W. i Krzysztof R. schowali w wersalce. Po dwóch dniach znalazł je właściciel mieszkania.

Obaj oskarżeni po zabójstwie mieli okraść swoją ofiarę. Z jego mieszkania zabrali m.in 9 tysięcy złotych, które przeznaczyli na pobyt w ekskluzywnym hotelu w Rzeszowie, wykonanie tatuaży, zakupili też markową odzież i alkohol.

Oskarżeni nie przyznali się do winy, byli uprzednio wielokrotnie karani, w tym za kradzieże i rozboje. Kamilowi W. za zabójstwo i kradzież z włamaniem grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Zaś Krzysztofowi R., którego oskarżono o kradzież z włamaniem i niepowiadomienie organów ścigania o zbrodni grozi do 10 lat więzienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj