Ponad 200 osób na planie, wybuchy, efekty pirotechniczne i wystrój tworzący klimat wojennej Warszawy. W Bliźnie w powiecie ropczycko - sędziszowskim rozpoczęły się przygotowania do widowiska teatralno - historycznego pt. "Ostatni szaniec". Zostanie zaprezentowane 4 sierpnia z okazji 75 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Rozpoczęła się budowa pierwszych dekoracji, omawiane są szczegóły scenariusza. Będzie to opowieść o walczącym mieście widzianym oczami głównego bohatera - aktora, z południa Polski, który przyjechał do Warszawy w chwili wybuchu powstania:

"Początkowo nie jest on entuzjastą tego zrywu, ale wraz z trwaniem walk doznaje wewnętrznej przemiany" - mówi założyciel grupy historyczno - rekonstrukcyjnej "Othala" w Rzeszowie Przemysław Żak.

Widowisko zostanie zaprezentowane na terenie Parku Historycznego Blizna, który powstał w miejscu hitlerowskiego poligonu. Podczas II Wojny Światowej Niemcy testowali tam rakiety V1 i V2.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Rimowałs 09 Cze, 2019

    Po pierwsze - V-1, czyli "latająca bomba" Fieseler Fi 103 NIE BYŁ rakietą. Po wtóre - co wspólnego ma mieć niniejsze planowane widowisko z poligonem Heidelager Blizna w kontekście doniosłości historycznej tego miejsca???

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj