"Prywatne" kosze na śmieci nad Sanem
Fot. M.Cynkar

Mieszkańcy Przemyśla w trosce o wygląd centrum miasta montują kosze na śmieci. Z taką inicjatywą wystąpił Paweł Szynal  z grupą kolegów. Znaleźli sponsora ale też z własnych pieniędzy kupili  w 50 koszy i zabrali się za porządki.  Nie podoba im się, że  nabrzeże Sanu i jego koryto zamienione zostało w śmietnik .

Lubią się tam spotykać dorośli i młodzież i niestety spożywają alkohol. Butelki albo zostawiają na brzegu albo wrzucają je do rzeki. W podobny sposób traktują opakowania po artykułach spożywczych . Kosze na śmieci ustawione przez miasto zostały zdewastowane a część także trafiła do rzeki.

Teren ten jest własnością Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie. Niestety właściciel nie interesuje się nim. Nie chce się też wypowiadać na ten temat.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • RiceBoy 06 Cze, 2019

    Gdyby miasto zainwestowało i zrobiło normalne deptaki z 2 stron sanu z monitoringiem itp itd to by było cacy. Jest jak jest zarośniete brzegi i pokolenie chlewu co w domu w butach chodzi :) Ps Jestem po 30 i też czasem ide na schodki nad san na piwo :)

  • Kaśka PR 05 Cze, 2019

    Proszę sobie wyobrazić że pomyśleli o opróżnianiu. "charytatywnie" wręcz, a co w zamian dostali? Problemy od władz miasta którym widać jest to strasznie nie na rękę pomimo tego że sami wielkie G***o z tym robią. Wielki szacunek dla pomysłodawcy :)

  • Aaneczka 05 Cze, 2019

    Super, jeszcze tylko edukacja wśród znajomych i będzie czysto. Tam raczej nie siedzą nobliwi panowie i dystyngowane panie tylko rozbuchana młódź. I nie przeszkadza im że siedźi w chlewie, co wieczór dokładają brudu. A panowie pomyśleli kiedy bedą opróżniać te kosze? Bo same nie wyjdą do góry. Ale generalnie ok, podoba mi się.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj