Także w Rzeszowie odbędą się jutro obchody 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. W południe na rynku uczestnicy zaśpiewają wspólnie Hymn Polski, a wcześniej odbędą się występy wokalne i taneczne młodzieży z Rzeszowskiego Domu Kultury. Będzie też kredowe graffiti pod nazwą Orzeł w Sercu Miasta, a na długim pasie białego płótna każdy będzie mógł napisać słowo, które kojarzy mu się z hasłem "Czym Dla Mnie Jest Wolność". Reportaż fotograficzny dokumentujący wydarzenie z Rynku wykona Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. Happening odbędzie się w godz. od 11.00 do 13.00.

Z kolei w Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała w swojej siedzibie przy ul. Sokoła 13 wystawę zatytułowaną "4 czerwca 1989 r. – 30 lat transformacji systemowej w Polsce". Prezentuje ona materiały odzwierciedlające sytuację społeczno-polityczną, towarzyszącą pierwszym wolnym wyborom, w tym: obwieszczenia wyborcze, plakaty, gazetki NSZZ SOLIDARNOŚĆ oraz fotografie Krajowej Agencji Wydawniczej. Więcej informacji o wydarzeniach w w filiach biblioteki znajdą państwo na stronie placówki.

Filia nr 8 przy ul. Okulickiego 3 w dniach 1-15 czerwca prezentuje wystawę "Książki poza cenzurą", zorganizowaną we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Wstęp wolny w godzinach otwarcia biblioteki.

Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15, 4 czerwca o godz. 9:00 zaprasza na lekcję patriotyczną o polskości i symbolach narodowych dla dzieci z klas nauczania początkowego, zatytułowaną "Zgadnij, kim jesteś?".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj