M. Kasprzak o Koalicji Europejskiej i... Waldemarze Pawlaku
fot. mm

Pomysł powołania Koalicji Polskiej w wyborach do Sejmu i Senatu wynika z doświadczeń PSL z Koalicją Europejską, w wyborach Europarlamentarnych - ocenił poseł PSL Mieczysław Kasprzak. Jak mówił gość Polskiego Radia Rzeszowie,  część osób nie zagłosowała na Koalicję Europejską  z powodu istniejących w niej skrajności.

Szef podkarpackich ludowców dodał, że jest jeszcze wielu potencjalnych wyborców, którzy mimo dużej frekwencji nie wzięli udziału w głosowaniu. Według Mieczysława Kasprzaka, jest też spora grupa polityków która mogłaby współtworzyć nowy projekt. Wymienił wśród nich - Bezpartyjnych Samorządowców, tacy jak np. były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, czy część środowisk centrowych i konserwatywnych związanych z Platformą Obywatelską.


Komentując zamieszczenie przez Waldemara Pawlaka nagrania z Rady Naczelnej PSL, krytykującego lidera PSL Władysława Kosiniaka Kamysza za jego postawę podczas antykościelnego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na UW, Mieczysław Kasprzak mówi, że były premier nie powinien tak kierować swojej politycznej aktywności, ale nie jest to raczej próba przejęcia przez niego sterów w PSL. "Waldemar Pawlak zawsze był mówiąc po sportowemu, trudnym zawodnikiem" - dodał szef podkarpackich ludowców. Jak poinformował Mieczysław Kasprzak, do 20 czerwca PSL ma ułożyć wstępne listy kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu - już w formule poszerzonej Koalicji Polskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 03 Cze, 2019

    Ten Pan to zbyt często występuje na antenie PR Rze. Czy za to płaci i czy płaci abonament? PSL od ściany do ściany, Najpierw u władzy z SLD, nastepnie przez 8 lat z PO, ostatnio w ramach tzw. KE z dewiantami i ateistami- przeciwnikami niszczącymi Kościół, wiarę, katolików i prawdziwych Polaków w Polsce. Teraz mieszanie robienie wody z mózgu poważnych ludzi, znowu z jakąś wymyśloną Koalicją Polską jako święci aby do władzy i do kasy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj