Uroczystości rocznicowe Wyborów Czerwcowych w Przemyślu
fot. M. Cynkar

Debata historyczna opozycjonistów antykomunistycznych, wystąpienia gości, prezentacja reprintów „Strychu Kulturalnego”, wystawy okolicznościowe i projekcja filmu o krakowskim opozycjoniście Jacku Żabie. W ten sposób w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej  upamiętniona została 30 - esta rocznica wyborów 4 czerwca '89.

Rozpoczynając spotkanie marszałek Sejmu, że "umiłowanie wolności cały czas nam towarzyszy". Marek Kuchciński przypomniał słowa abp. Ignacego Tokarczuka mówiące o znaczeniu "Solidarności" i konieczności wspólnej walki, a nie w pojedynkę.

W czasie uroczystości odbyła się debata historyczna przedstawiająca wydarzenia roku 1989 z różnych perspektyw, zarówno od strony ówczesnych działaczy podziemia solidarnościowego, jak i od strony intelektualistów będących świadkiem wydarzeń.

Organizatorem niedzielnych wydarzeń w Przemyślu był rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Patronat honorowy  oprócz marszałka Sejmu objęli również wojewoda podkarpacki i marszałek województwa podkarpackiego. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj