W Mokrzyszowie, dawnej podtarnobrzeskiej wsi, a obecnie dzielnicy tego miasta, odbędzie się podniosła uroczystość: zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona pamięci Olgi Blanki Lilien.

Zmarła w 1996 lekarka, lwowianka z pochodzenia, wywodząca się z asymilowanej, żydowskiej rodziny, przez wiele lat pracowała jako pediatra w Tarnobrzegu. Wcześniej, w czasie II wojny światowej, ukrywała się w Mokrzyszowie, dokąd uciekła ze Lwowa i została uratowana przed niemiecką zagładą przez mieszkańców wioski. Znakomitą lekarkę, oddaną pacjentom, postanowiło upamiętnić Stowarzyszenie Mokrzyszów.

Uroczystości odbędą się przy Pałacu Myśliwskim (siedzibie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli), gdzie o godzinie 13.30 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Olgi Blanki Lilien oraz nazwanie jej imieniem parku rodzinnego na osiedlu Mokrzyszów.

Natomiast o godzinie 15 w parku i na stadionie rozpocznie się piknik rodzinny. W programie m.in. występy artystyczne, pokazy sprzętu strażackiego, zmagania sportowe i zabawy dla dzieci.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj