Tarnobrzeska Rada Miasta nadal bez przewodniczącego
Sesja RM Tarnobrzega Fot. Wanda Piasek

Tarnobrzeska Rada Miasta nadal pozostaje bez przewodniczącego. Dzisiejsze głosowanie w sprawie wyboru dwóch kandydatów na tę funkcję nie przyniosło rozstrzygnięcia ponieważ zdaniem prowadzącego obrady Jana Dziubińskiego żaden z nich nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Dariusza Bożka zgłoszonego przez Platformę Obywatelską poparło 10 radnych, natomiast kandydata Prawa i Sprawiedliwości 8 radnych. Dwa głosy spośród 20 oddanych były nieważne.

Jan Dziubiński uznał, że do wymaganej większości bezwzględnej w wyborze przewodniczącego potrzebne było poparcie 11 radnych. Wiceprzewodniczący tarnobrzeskiej Rady Miasta Jan Dziubiński powiedział, że dalszy tryb wyodrębnienia przewodniczącego wskaże wojewoda podkarpacki. Gospodarz województwa zdecyduje o ewentualnym zwołaniu sesji nadzwyczajnej lub kolejnym wyborze szefa rady w trybie zwykłym za 30 dni.

Dziubiński zwraca jednak uwagę, że problemem może być powtarzająca się sytuacja patowa kiedy żaden z kandydatów nie uzyska wymaganej większości głosów. Dlatego deklaruje podjęcie rozmów w tej sprawie z przedstawicielami poszczególnych klubów radnych.

Mieliby oni wskazać kandydatów, którzy zagwarantują rozstrzygnięcie wyboru przewodniczącego.

Przed miesiącem z tej funkcji został odwołany Kamil Kalinka z PiS.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kliknij aby powiększyć fotografię radny dariusz Boek.jpg
Radny Dariusz Bożek
Kliknij aby powiększyć fotografię radny ukasz Nowak.jpg
Radny Łukasz Nowak

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj