Wakacje owocowo-warzywne w Błażowej
Fot. http://domzdrowia.org

Wczasy z dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej oferuje Ośrodek Naturoterapii Dom Zdrowia w podrzeszowskiej Błażowej. Zatrudnienie w nim znalazło 16 osób niepełnosprawnych oraz pięć kucharek.

Ośrodek powstał dzięki dotacji w wysokości 1,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Za te pieniądze została wyposażona kuchnia i pokoje, przeznaczono je także w części na wypłaty dla pracowników.

Mimo, że projekt unijny się skończył ośrodek zarabia na siebie oferując różnorodne usługi. To wypoczynek dla grup zorganizowanych, warsztaty i imprezy okolicznościowe. Głównym punktem pozostają jednak wczasy prozdrowotne - podkreśla kierownik Ośrodka Jacek Kotula.

Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną nie tylko prace, ale też godzinę rehabilitacji dziennie. Każdy wykonuje zajęcia dostosowane do jego możliwości.

Ośrodek w Błażowej dysponuje 30 pokojami hotelowymi. Tuż obok jest Dom Dziennego Pobytu dla starszych mieszkańców gminy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 15 Paź, 2019
  Utrudnienia w Świlczy
  Utrudnienia w Świlczy
  Utrudnienia na trasie S19 w miejscowości Świlcza. Doszło tam do kolizji ciężarówki i samochodu osobowego. Zablokowany jest prawy pas jezdni...
 • 11 Paź, 2019
  Dworzec w Boguchwale koło Rzeszowa po remoncie
  Dworzec w Boguchwale koło Rzeszowa po remoncie
  Ponad 120-letni budynek dworca kolejowego w Boguchwale  został otwarty po remoncie. Przed południem uroczyście przecięto wstęgę.  Budynek powstał na początku...
 • 11 Paź, 2019
  Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci w Rzeszowie
  Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci w Rzeszowie
  Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci. Jutro (sobota 12.10) w przychodni przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie skorzystać będzie można m.in....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj