Dzień hiszpańsko-włoski w rzeszowskim "spożywczaku"
fot. Jolanta Danak

Były smakołyki kuchni śródziemnomorskiej, konkursy i prezentacje. W Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie zorganizowano dzień hiszpańsko-włoski, by zachęcić młodych ludzi do wyboru tej placówki.

Dla uczniów, którzy uczestniczyli w zagranicznych praktykach w Sewilli i Rimini było to ważne życiowe doświadczenie. Oprócz praktycznego poznania zawodu, mogli poznać Włochy i Hiszpanię. Dziś odebrali tzw. europasy, czyli dokumenty poświadczające zdobyte kompetencje zawodowe, które ułatwiają podjęcie wymarzonej pracy.

Jak podkreśliła wicedyrektor placówki Katarzyna Nowak średnie szkoły zawodowe zabiegają o tegorocznych absolwentów gimnazjów i podstawówek. Licea są oblegane przez dwa roczniki kończące szkoły, a w technikach jest problem ze skompletowaniem klas.

Tymczasem absolwenci placówki nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia za granicą i wielu z nich korzysta z tej możliwości.

Zespół Szkół Spożywczych, oprócz typowych dla palcówki zawodów cukiernika, kucharza i kelnera, kształci w kierunkach takich jak m.in. analityk, organizacja reklamy, eksploatacja portów i terminali, lotniskowych służb operacyjnych i hotelarstwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 20 Paź, 2019
  Motocykliści kończą sezon
  Motocykliści kończą sezon
  Na rzeszowskich ulicach zaroiło się od motocyklistów. Praktycznie wszyscy kierują się w to samo miejsce - na parking przy Hali...
 • 19 Paź, 2019
  Kradli, kradli i wpadli. Dwóch 19-latków w areszcie
  Kradli, kradli i wpadli. Dwóch 19-latków w areszcie
  W policyjnym areszcie zakończyli zakupy dwaj młodzi mieszkańcy Leska podejrzani o kradzież. Złodziei przyłapali na gorącym uczynku ochroniarze pracujący w...
 • 19 Paź, 2019
  Zablokowana droga w Jaworzu Górnym
  Zablokowana droga w Jaworzu Górnym
  Zablokowana jest droga 73. W Jaworzu Górnym pomiędzy Pilznem, a Jasłem zderzyły się 3 samochody osobowe. Policja kieruje samochody osobowe...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj