rafal konk

Polskie Radio Rzeszów ogłasza Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku".

Chcemy w ten sposób upamiętnić Rafała Potockiego naszego zmarłego w ubiegłym roku kolegę - długoletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów, podróżnika i ekologa, miłośnika literatury, muzyki i pszczół. Rafał był niestrudzonym wędrowcem, na Podkarpaciu najczęściej odwiedzał Bieszczady, ale także Roztocze i tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. W "teren" często zabierał młodych dziennikarzy aby na miejscu pokazać im jak naprawdę wygląda ta praca, że klimat tworzą ludzie i to oni są najważniejsi.

Rafał był wieloletnim kierownikiem wakacyjnej audycji "Radio Biwak", prowadził także programy "Ulica Kulturalna" oraz "Oko na Eko". I te właśnie zagadnienia są przedmiotem Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku".

Zachęcamy uczniów trzecich klas gimnazjów, ósmych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się kulturą, ekologią, ciekawymi ludźmi i ciekawymi miejscami na terenie województwa podkarpackiego. Szczególnie zależy nam na pokazaniu - przez pryzmat ludzi i ich działalności - piękna miejsc ukochanych przez Rafała. Są to wspomniane Bieszczady, Roztocze, Puszcza Sandomierska oraz Rzeszów, gdzie mieszkał. Dźwiękowe materiały reporterskie, nagrane i zmontowane, nie mogą przekraczać 10 minut. Będą oceniane przez jury złożone z dziennikarzy oraz osób z całego regionu, z którymi Rafał spotykał się podczas realizacji swoich programów.

Polskie Radio Rzeszów ufundowało nagrody finansowe, a także te w postaci emisji prac na antenie, warsztatów dziennikarskich oraz współprowadzenia audycji "Świat Młodych".

Prace należy przesyłać do 17 czerwca 2019 roku do godziny 15:00.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi 29 czerwca podczas wydarzenia "Spotkajmy się w pół drogi - Koncert Pamięci Rafała Potockiego" w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu

Kontakt: Bernadeta Szczypta: tel. 536833969, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy konkursu (plik w formacie .DOCX)

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj