Po raz ósmy w Jeżowem koło Rzeszowa odbył się Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej "Gdy słowa dojrzewają". Swoje utwory w dwóch kategoriach - poezji i prozy - zgłosiło aż 108 młodych twórców.

Wyjątkowy sukces odniosła Małgorzata Sobkiewicz - gimnazjalistka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli, która zwyciężyła w obu kategoriach konkursowych. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy. Drugie i dwa równorzędne trzecie miejsca zdobyły dwie uczennice tej samej szkoły: Dominika Skiba, Wiktoria Truszkowska i Izabela Chyła. Z kolei inni stalowowolanka Alicja Czech z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła równorzędne drugie miejsce.

W kategorii prozy równorzędne drugie nagrody otrzymały: Julii Szwajczak z Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie i Karolina Drzymała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Narcie. Z kolei nagroda trzecia przypadła w udziale Weronice Błażej z rzeszowskiego z Gimnazjum Sióstr Prezentek, Natalii Zychowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli oraz Aleksandrze Haduch z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku. Przewodniczącą jury była poetka Małgorzata Żurecka. Uroczystość wręczenia nagród /23 maja/ uświetniły występy muzyczne.

Jak poinformował nas organizator i inicjator konkursu polonista z Zespołu Szkół w Jeżowem Ryszard Mścisz, dotychczasowi laureaci Konkursu "Gdy słowa dojrzewają" z reguły kontynuują swoją twórczość, a jedna z wcześniejszych laureatek obecna maturzystka Anita Róg, jako najmłodsza w Polsce autorka została przyjęta w szeregi Związku Literatów Polskich.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 736 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj