Wciąż powodziowe problemy na drogach
Fot. KPP Mielec

Podkarpaccy policjanci monitorują i zabezpieczają miejsca dotknięte powodzią lub podtopieniami.  Organizują też objazdy tam, gdzie woda nadal uniemożliwia przejazd.

W dalszym ciągu najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się w powiecie mieleckim. Miejscowe utrudnienia związane z podtopieniami występują m.in. na drodze wojewódzkiej nr 982 Gawłuszowice - Ostrówek ,drogach powiatowych w miejscowościach: Wadowice, Czermin, Wampierzów oraz drogach gminnych Książnice – Wólka Książnicka i w  Wadowicach Górnych.

W powiecie kolbuszowskim nieprzejezdny jest most na drodze wojewódzkiej nr 875 w Raniżowie na ulicy Grunwaldzkiej. Wyłączone z ruchu zostały mosty na drogach gminnych w miejscowościach Wola Rusinowska i Poręby Dymarskie.

Tymczasem podkarpackie samorządy, na terenie których wystąpiły podtopienia  apelują do mieszkańców o niezwłoczne zgłaszanie szkód powodziowych. Chodzi szczególnie  o przypadki zalania domów mieszkalnych. Ważne jest udokumentowanie strat w postaci fotografii. Zgłoszeń należy dokonywać w urzędach gmin lub gminnych ośrodkach pomocy społecznej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych samorządów. 

Komisje do spraw szacowania szkód będą brały pod uwagę udokumentowane w formie zdjęć dowody szkód w nieruchomościach mieszkalnych powstałych w wyniku podtopień. Prace w terenie  komisje mają rozpocząć niezwłocznie po dokonaniu zgłoszenia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Lut, 2020
  Józef Dul Sołtysem Roku w gminie Padew Narodowa
  Józef Dul Sołtysem Roku w gminie Padew Narodowa
  Władze Padwi Narodowej podziękowały sołtysom pracującym na terenie gminy. Podczas uroczystości w domu wiejskim w Kębłowie tytuł Sołtysa Roku otrzymał...
 • 22 Lut, 2020
  Podpalacz z Tarnobrzega zatrzymany
  Podpalacz z Tarnobrzega zatrzymany
  Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny podejrzanego o podpalanie klatek schodowych w tym mieście. Na przełomie...
 • 21 Lut, 2020
  Tragiczny wypadek w Nisku
  Tragiczny wypadek w Nisku
  Jedna osoba nie żyje a jedna z obrażeniami trafiła do szpitala w wyniku porannego wypadku w Nisku. Do zdarzenia doszło...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj