Orzeł Rzeczpospolitej dla Asseco Poland
Logo firmy

Asseco Poland otrzymało nagrodę główną – Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii najlepsza firma nowej gospodarki. Spółka została doceniona za konsekwentny, wieloletni i stabilny rozwój. Ponadto z przychodami przekraczającymi 7,9 mld zł zajęła 37. miejsce na opracowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” Liście 500, obejmującej pół tysiąca największych polskich firm.

Grupa Asseco zakończyła 2016 rok z najwyższym w historii poziomem sprzedaży i rekordowym zyskiem operacyjnym. Przychody Grupy wyniosły blisko 8 miliardów zł., co stanowi wynik lepszy o 9% w stosunku do roku poprzedniego. Zysk operacyjny zwiększył się o 3% i osiągnął poziom 769 mln zł. Tak dobre wyniki pozwoliły Asseco utrzymać 37. pozycję na Liście 500.

Asseco już po raz trzeci zostało laureatem tej nagrody. W 2013 r. spółka zdobyła Orła XV-lecia Listy 500. Z kolei w 2009 r. otrzymała Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii firm usługowych i infrastrukturalnych.

Asseco Poland jest największą polską firmą IT. W skali grupy zatrudnia 22 tys. osób i działa w 55 krajach. Rekordowe wyniki spółki są konsekwencją, m.in. dywersyfikacji źródeł przychodu, jak również federacyjnego modelu biznesowego Grupy Asseco.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj