Północ województwa walczy z powodzią. Na Łęgu umacniają wały [AKTUALIZACJA]
fot. Archiwum

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia. Przewiduje się dalszy wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanów alarmowych Wisły oraz jej dopływu rzeki Łęg. Wisła w Sandomierzu przekracza obecnie stan alarmowy o 14 cm i jej poziom rośnie, Łęg w Grębowie jest 17 cm powyżej stanu alarmowego. Rośnie też poziom Wisłoki w Mielcu, obecnie o 76 przekracza ona stan alarmowy oraz w Pustkowie. Opadają wody w górnych biegach rzek, ale rosną jeszcze w dolnych np. u ich ujścia do Wisły. 

We wsi Wrzawy koło Tarnobrzega podnoszona jest korona wałów przeciwpowodziowych. Miejscowość ta leży u styku trzech rzek: Wisły, Sanu i Łęgu. Na Wiśle przemieszcza sie fala wezbraniowa. Najwyższe stany spodziewane są jutro. Jak sie prognozuje na podkarpackim odcinku rzeki stan wody powinien ułożyć się ok 30-50 cm powyżej stanu alarmowego

Obecnie alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w całym powiecie kolbuszowskim, gminach Dębica, Żyraków i mieście Dębicy, gminie Wadowice Górne w powiecie mieleckim, Bojanów w stalowowolskim i Grębów w tarnobrzeskim. W kilkunastu powiatach wprowadzono stan pogotowia. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany 25 Maj, 2019

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj