Młodzi Afgańczycy w ciężarówce z oponami
fot. BOSG

Trzech 19-letnich Afgańczyków zatrzymała Straż Graniczna w Wyżnem na Podkarpaciu. Nielegalni imigranci dotarli do Polski ukryci w tirze transportującym opony z Serbii.

Kierowca  serbskiej ciężarówki wjeżdżając na stacje paliw usłyszał dziwne głosy dochodzące z naczepy. Podejrzewając, że mogą być tam ukryte osoby wezwał policję a ta pograniczników. 

Po otwarciu naczepy mundurowi zobaczyli trzech młodych mężczyzn. Nie posiadali oni dokumentów, ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Afganistanu i trzy dni wcześniej ”wyruszyli w podróż swojego życia – do Niemiec”, gdzie chcieli się osiedlić. Za eskapadę zapłacili będąc jeszcze na terytorium Serbii po 2 tys. euro każdy. 

 Afgańczycy w ramach readmisji uproszczonej wrócili na Słowację. W tym roku to już 5 przypadek zatrzymania przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej imigrantów ukrytych w naczepie pojazdu ciężarowego jadącego z południa Europy tzw. szlakiem bałkańskim. Łącznie zatrzymano 11 osób, które dotarły do nas przez granicę ze Słowacją.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj