Końcówka kampanii z powodzią w tle
Fot. M.Kornaga

Pomoc osobom dotkniętym przez ostatnią powódź zadeklarował w Rzeszowie lider ludowców . W ostatnim dniu kampanii do eurowyborów Władysław Kosiniak Kamysz poinformował, że w najbliższych godzinach będzie spotykał się z podkarpackimi samorządowcami aby szukać rozwiązań .

Zapowiedział zaangażowanie wszystkich samorządowców Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenów gdzie jest bezpiecznie poszkodowanym w województwach podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim.

Lider podkarpackiej listy Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu Czesław Siekierski uważa, że w ostatnich latach nakłady na gospodarkę wodną były za małe. Dlatego potrzebne są większe pieniądze na te inwestycje z polityki spójności Unii Europejskiej . Zapowiedział, że jeśli wygra, będzie zabiegał aby znalazły się w przyszłej perspektywie finansowej.

Podkarpacki lider Koalicji Europejskiej zaapelował o udział w niedzielnych wyborach. Jak dodał : " żeby w tym głosowaniu wybrać normalność dla Polski i Europy. " 

Z kolei podkarpackie władze Prawa i Sprawiedliwości zachęcają członków i sympatyków partii do zbierania i zgłaszania w siedzibach  w Rzeszowie i Przemyślu informacji o miejscach oraz osobach, które w związku z intensywnymi opadami wymagają wsparcia. Dla tych którzy najbardziej ucierpieli, a w szczególności dzieci z zalanych terenów zostanie zorganizowana odpowiednia pomoc.

Jak podkreślają w przesłanym nam apelu  przedstawiciele PiS, ważne jest, aby zachęcać wszystkich, w tym instytucje i samorządy, do włączenia się na miarę swoich możliwości w pomoc poszkodowanym, aby jak najszybciej mogli wrócić do normalnego życia. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 22 Wrz, 2020
  Powstał mural poświęcony wybitnemu etnografowi i znawcy kultury ludowej
  Powstał mural poświęcony wybitnemu etnografowi i znawcy kultury ludowej
  Podkarpacie pamięta o Franciszku Kotuli. Temu wybitnemu znawcy kultury ludowej poświęcony jest mural na jednym z bloków na rzeszowskim osiedlu noszącym...
 • 22 Wrz, 2020
  Rzeszów będzie większy?
  Rzeszów będzie większy?
  Rozpoczęły się rozmowy dotyczące połączenia Rzeszowa z gminą wiejską Krasne. Zorganizowane w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim spotkanie było wynikiem ustaleń, jakie...
 • 22 Wrz, 2020
  Dzień Serca w Rzeszowie
  Dzień Serca w Rzeszowie
  W niedzielę odbędzie się 20. Dzień serca w Rzeszowie. Będą koncerty, pokazy, popisy akrobatów i wykłady specjalistów. Przez cały tydzień...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj