Strażacy wzmacniają wały Wisły
Fot. jj

Strażacy z Sandomierza i Tarnobrzega zabezpieczają wały w newralgicznych miejscach nad brzegami Wisły i jej dopływów w powiatach sandomierskim i tarnobrzeskim – poinformowano w piątek PAP w komendach PSP.


W Sandomierzu i powiecie sandomierskim stan wody w Wiśle osiągnął poziom ostrzegawczy. Na niedzielę spodziewana jest fala kulminacyjna i przekroczenie poziomu alarmowego. "Monitorujemy sytuację nad rzekami, prowadzimy dwa odcinki bojowe w Zawichoście" – powiedział komendant powiatowy PSP Piotr Krytus. W tej miejscowości strażacy podwyższają wał na odcinku 800 metrów. Zapewnił, że obecnie nie ma zagrożenia dla ludności w związku ze wzbierająca wodą.


W kilku miejscowościach w powiecie tarnobrzeskim, w tym m.in. w Chmielniku, po ulewnych deszczach, które zakończyły się około godziny 7.30, strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic. W Baranowie Sandomierskim zabezpieczyli nieczynną śluzę na rzece Babulówce oraz podnieśli wał układając worki z piaskiem i specjalny rękaw przeciwpowodziowy. "Pracowało tam dziewięć zastępów (około 30 osób)" – poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu Jacek Widuch.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj