Most w podrzeszowskim Zarzeczu gotowy
Fot. M.Kornaga

Ma  75 metrów długości i 40 ton nośności. W Zarzeczu w powiecie rzeszowskim  uroczyście przekazano do użytku nowy most na Wisłoku  Ma trzy przęsła, ponad 10 metrów szerokości i chodnik. Konstrukcja stalowo-żelbetowa  zastąpiła  starą, drewnianą, wybudowaną  w 1964 roku . Inwestycja była niezbędna ze względów bezpieczeństwa.

Starosta Józef Jodłowski  podkreśla, że to strategiczna budowla nie tylko dla powiatu ale dla całego regionu. Łączy 2 gminy Boguchwała i Lubenia i umożliwia alternatywny przejazd na trasie z Rzeszowa w Bieszczady. 

Most w Zarzeczu  kosztował  ponad  10 milionów złotych. Połowę pieniędzy przeznaczył powiat rzeszowski, drugą samorząd otrzymał z rezerwy budżetowej na infrastrukturę .

 Budowę  prowadziło konsorcjum Firm:  WOLMOST Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie oraz Mostostal Kielce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • mieszkaniec Siedlisk 23 Maj, 2019

    Most administracyjnie położony jest w miejscowości Siedliska a nie Zarzecze. To już kolejna redakcja która bezmyślnie myli nazwę lokalizacji obiektu. Jak się jedzie na materiał to wypadałoby sprawdzić gdzie dokładnie była realizowana inwestycja. Pozdrawiam radiosłuchaczy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj