E.Łukacijewska: PE przyczynił się do uwolninia Polaka z arabskiego więzienia
fot. R. Adamski

Elżbieta Łukacijewska uważa, że naciski z Parlamentu Europejskiego przyczyniły się do uwolnienia z arabskiego więzienia mieszkańca Podkarpacia. Skazany za rzekome posiadanie narkotyków Artur Ligęska spod Dębicy po 13 miesiącach przebywania w celi w Emiratach - na początku maja wrócił do Polski.

Z inicjatywy podkarpackiej europosłanki - pod koniec lutego kilku eurodeputowanych z różnych krajów zażądało od władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyjaśnień dotyczących aresztowania, skazania i warunków uwięzienia mieszkańca naszego regionu.

W liście wezwali też władze Emiratów do zapewnienia "bezpieczeństwa, opieki medycznej i odpowiedniej opieki prawnej". Pod korespondencją podpisał się m.in. szef komisji spraw zagranicznych Parlament Europejskiego.

Elżbieta Łukacijewska stwierdziła, że o uwolnieniu Polaka zadecydowała obawa władz arabskich przed utratą dobrego wizerunku w Unii i w Parlamencie Europejskim. Powiedziała, że "siła parlamentu i możliwość debaty była "kropką nad i" w tej decyzji o uniewinnieniu".

Podkarpacka eurodeputowana dodała, że także liczne organizacje i osoby prywatne domagały się uwolnienia mieszkańca naszego regionu.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 22 Maj, 2019

    Takie jest zadanie i obowiązek Parlamentu Europejskiego- chronić i bronić swoich ludzi. Dlatego to żadne odkrycie. Taka mowa trawa wyborcza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj