Lider PO z wizytą na Podkarpaciu
Fot. Roman Adamski

Podkarpacie to region, który wymaga wyzwań i dużego poświęcenia - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna przybył do Rzeszowa z grupą ponad 60 posłów, którzy spotkają się wieczorem z mieszkańcami 18 podkarpackich miast.

Schetyna uważa, że jest to region, w którym - jak się wyraził - "zainwestowaliśmy wiele naszych sił i emocji podczas ośmiu lat rządów PO-PSL". Jego zdaniem spotkania obywatelskie mają służyć m.in. obronie polskich samorządów. "Będziemy bardzo twardo bronić samorządności jako niezależnej instytucji, która daje gwarancje regionalnego rozwoju" - powiedział lider PO. Zapowiedział także tworzenie wspólnych list środowisk opozycyjnych w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Polityk skrytykował propozycje dwukadencyjności włodarzy miast i gmin. Powiedział, że Platforma będzie "walczyć z projektami PiS, który chce samorząd ograniczyć, wyłączyć z możliwości kandydowania takich ludzi np. jak prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc".

Odnosząc się do zmiany na stanowisku szefa klubu Nowoczesnej Grzegorz Schetyna opowiedział się za współpracą wszystkich ugrupowań opozycyjnych. Dodał, że liczy na to, żeby "wewnętrzne turbulencje w Nowoczesnej dobrze się zakończyły".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • normalny 27 Kwi, 2017

    Byłem na spotkaniu z Grzegorzem Schetyną i posłami PO w Rzeszowie. Wysoki poziom dyskusji, odpowiedzialność za państwo. Jestem zbudowany. W odróżnieniu od debat telewizyjnych zobaczyłem po raz pierwszy od wielu miesięcy co to jest kultura polityczna i troska o dobro wspólne.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj