J. Kaczyński na modlitwie za Polskę w Strachocinie
fot. R. Machnik

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński wzięli udział we mszy świętej za Ojczyznę. Odbyła się ona w miejscu narodzin świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie koło Sanoka.

Dla Jarosława Kaczyńskiego jest to miejsce szczególne od wielu lat. Przyjeżdża na Bobolówke, by modlić się do świętego Patrona Polski i wypraszać jego łaski dla kraju i rodaków.

W zeszłym roku przy kaplicy wzniesiono pomnik Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z elementów monumentu jest kamienny kopczyk poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Jego centrum stanowi medalion z wizerunkiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Jarosław Kaczyński wraz z marszałkiem Sejmu złożyli wieńce z biało-czerwonych kwiatów. W prywatnej uroczystości wzięli udział mieszkańcy Strachociny, a także Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, marszałek województwa Władysław Ortyl i wojewoda Ewa Leniart oraz parlamentarzyści, samorządowcy i duchowni.

Strachocina to wieś, którą od 1930 r. uznawano za miejsce narodzin świętego. Kultu w tym miejscu domagał się sam św. Andrzej Bobola w objawieniach. Obecny kustosz, ks. prałat Niżnik dotarł do informacji, że św. ojciec Pio powiedział pewnej polskiej zakonnicy, że św. Andrzej domaga się kultu w Strachocinie.

16 maja 1987 r. w 330. rocznicę śmierci męczennika ks. Niżnik powiedział swoim wiernym, że powinni go czcić. „Chcemy Ciebie, Andrzeju Bobolo” - wołał. W 1988 roku do kościoła w Strachocinie uroczyście wprowadzono relikwie Świętego i umieszczono je w wybudowanym ku jego czci ołtarzu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Lip, 2019
  13 przejazdów kolejowo-drogowych wyremontowanych
  13 przejazdów kolejowo-drogowych wyremontowanych
  Będzie bezpieczniej na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu. Zakończył się remont 13 takich miejsc. Dzięki wymianie torów i nawierzchni kierowcy już...
 • 16 Lip, 2019
  Promują program 500 +
  Promują program 500 +
  Do końca lipca na Podkarpaciu trwa akcja informacyjna Rodzina 500 Plus. Zainteresowani mieszkańcy są informowani na temat nowej formuły rządowego...
 • 13 Lip, 2019
  Kolejny wyścig w ramach cyklu “Szprycha”
  Kolejny wyścig w ramach cyklu “Szprycha”
  W Jeżowem w powiecie niżańskim odbędzie się kolejny wyścig w ramach cyklu “Szprycha” Podkarpackie Maratony Rowerowe. Zapisy poprzez stronę www.timekeeper.pl...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj