Stowarzyszenie Diabetyków w Tarnobrzegu potrzebuje wsparcia
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tarnobrzegu Lidia Głowacka fot. W.Piasek

Skupiające 43 osoby Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tarnobrzegu jest zagrożone utratą udostępnionego nieodpłatnie przez miasto lokalu.

Problemem są narastające zaległości za media, których koszty spoczywają na Stowarzyszeniu. Tymczasem jako organizacja pożytku publicznego realizuje ono swoje statutowe zadania ze składek członkowskich, które wynoszą 2 zł miesięcznie od osoby. Ich wysokość ustala Zarząd Główny Stowarzyszenia.

Dodatkowo 30 procent od składek z tarnobrzeskiego Koła trafia do Podkarpackiego Oddziału tej organizacji. Niewiele pieniędzy pozostaje więc na bieżącą działalność polegającą głównie na edukowaniu chorych i ich rodzin, wsparciu psychologicznym oraz pomocy w dostępie do specjalistycznych placówek medycznych.

Zaległości za media Stowarzyszenia Diabetyków w Tarnobrzegu wynoszą 350 zł. Aby je uregulować i na bieżąco opłacać rachunki organizacja poszukuje sponsorów. Potrzebuje ona również wsparcia osób, które mogłyby nieodpłatnie pomóc w zakresie prawnym i księgowym.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj