W. Kosiniak-Kamysz domaga się odpowiedzi od rządzących
fot. R. Adamski

Lider PSL krytycznie o amerykańskiej ustawie 447. Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas spotkania z dziennikarzami w podrzeszowskiej Rudnej Małej, zaapelował do rządu o ujawnienie szczegółów rzekomych negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie budowy w Polsce Fortu Trump.

Polityk zapytał, czy prawdą jest jakoby budowa amerykańskiej bazy w Polsce uzależniona była od spłacenia roszczeń żydowskich wynikających z tej ustawy.

"Jeżeli jakieś rozmowy są prowadzone, to jest to kompletnie nie do przyjęcia" - stwierdził Kosiniak-Kamysz, żądając od rządu wyjaśnień w tej sprawie.

Jego zdaniem "Polacy oprócz narodu żydowskiego wycierpieli najbardziej podczas drugiej wojny światowej". Dodał, że "żadnych roszczeń nie będziemy płacić, bo wszystko zostało uregulowane". Przypomniał, że "Polska jest ofiarą drugiej wojny światowej i najazdu z jednej strony Niemiec hitlerowskich, z drugiej - stalinowskiego Związku Radzieckiego."

Polityk złożył kwiaty w miejscu stracenia w 1945 roku przez UB działacza ludowego Władysław Kojdra. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego udzielił poparcia jedynce podkarpackiej listy Koalicji Europejskiej - Czesławowi Siekierskiemu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Walter Walter 18 Maj, 2019

    A co pan Wos burmitrz gminy Sieniawa tam robi chce wiecej majatku.

  • Walter Walter 18 Maj, 2019

    Jak rzadzili przez 8 lat to nie mieli czasu cos zrobic bo sie bogacili okradajac panstwo i biednych obywateli.

  • Observator Observator 17 Maj, 2019

    Oni już wystarczająco rządzili i współrządzili Polską z SLD i PO. Czemu tych spraw nie uregulowali?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj